Kadra

Szkoła Belward zapewnia wysoko wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną. Nauczyciel przechodzi dwuetapową rekrutację pozwalającą ocenić posiadaną wiedzę oraz innowacyjne jej przekazywanie. Liczy się kreatywność, pomysłowość i zaangażowanie i jest specjalistą w swojej dziedzinie. Kadra pedagogiczna dba o to, by rozwijać naturalne talenty naszych dzieci, które uwidocznią się na polu nauki, ale również na innych płaszczyznach takich jak teatr, taniec, robotyka oraz pływanie.

Kuba Kapral – nauczyciel teatru – kilka słów o sobie.

Kuba Kapral urodził się podobno w czepku, prawdopodobnie była to jednak szlafmyca, gdyż jest namiętnym śpiochem. Niestety, odkąd w jego życiu pojawiło się dwóch urwisów (Vincent i Tytus) o długim spaniu może tylko pomarzyć. Marzenie to druga namiętność Kuby, trzecią jest przekuwanie marzeń w rzeczywistość, tak też robi: chciał być aktorem, związał się z teatrem, chciał robić słuchowiska, związał się z radiem, chciał pisać sztuki teatralne dla dzieci, zaczął pisać. A szkoła? Edukacja to ten najważniejszy chyba moment, w którym młody człowiek może zdobyć narzędzia by w przyszłości stać się dobrym człowiekiem. I o tym marzy Kuba, o świecie pełnym dobrych ludzi.

mgr Kasjan Drogosz – nauczyciel muzyki

Uczę w szkole,

śpiewam w chórze,

czasem i orkiestrą dyryguję,

w wolnym czasie spaceruję.

Magdalena Łazik – zawsze uśmiechnięty i przyjazny dzieciom pedagog szkolny, oligofrenopedagog, terapeuta autyzmu.

W wolnych chwilach lubię w domowym zaciszu poczytać dobrą książkę i napić się pysznej herbaty lub bardziej aktywnie – iść na długi spacer czy wędrować po górach.

Nazywam się Magdalena Stachowiak-Serek
jestem nauczycielem języka francuskiego.

Mam ukończone wyższe studia magisterskie z filologii romańskiej na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu, a zarazem posiadam przygotowanie pedagogiczne do zawodu nauczyciela języka francuskiego. Swoją wiedzę poszerzałam na zagranicznych stażach pedagogicznych odbywanych we Francji np. na Sorbonie w Paryżu poprzez ukończenie kursu z metodyki nauczania języka francuskiego na temat: “Aktualne kierunki języka francuskiego, jako języka obcego i drugiego języka” („Orientations actuelles de la didactique du français, langue étrangère et langue seconde”) i na Uniwersytecie w Nantes. Moją pasją jest nauczanie języka francuskiego poprzez ciekawe i starannie dobrane materiały dydaktyczne odpowiednio dostosowane do każdego ucznia. Do wszystkich zajęć solidnie przygotowuję się wykorzystując materiały i pomoce naukowe zdobyte na różnych konferencjach, szkoleniach i warsztatach metodycznych dla nauczycieli romanistów. Posiadam zdolności organizacyjne. Na moich zajęciach panuje przyjazna atmosfera. Zależy mi bardzo na postępach moich uczniów. Cechuje mnie dynamizm, inicjatywa, zaangażowanie i motywacja.

Hanna Wieland nauczyciel-bibliotekarz

Jestem absolwentką Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, gdzie pracowałam jako wykładowca i kustosz dyplomowany Biblioteki Uniwersyteckiej.

Interesuję się poezją, teatrem, filmem a lubię otaczającą mnie przyrodę i …psy!

Pracuję w Prywatnej Szkole BELWARD bo :

lubię “klimat “szkoły ,lubię młodzież, lubię czytać książki i chciałabym swoją pasją “zarazić” uczniów naszej szkoły…

Sprawić, aby poprzez czytanie zachwycili się pięknem ojczystego języka, poznawali świat i ludzi oraz zrozumieli otaczającą ich rzeczywistość.

Zapraszam na spotkanie w bibliotece – krainie ciekawych książek !

Lidia Kaczmarek nauczycielka języka polskiego, wychowawca

Jestem naturalną blondynką… i polonistką. Polonistykę wybrałam świadomie- choć myślałam jeszcze o biologii. Lubię uczyć. Cieszą mnie wesołe buzie uczniów, szczególnie na moich lekcjach :). Jestem bardzo zadowolona, gdy na polski przychodzą z ochotą. Staram się poprawnie mówić i pisać po polsku 🙂 i tego uczę moich uczniów. Warto pięknie i mądrze formułować swoje myśli. Warto dyskutować- także z nauczycielem, kiedy ma się zupełnie inne zdanie. Warto bronić swoich przekonań, jeśli się w nie wierzy. Warto kochać świat i wszystkie zamieszkujące go stworzenia. Te wszystkie “Warto”- to moje zadania na języku polskim,które staram się realizować niezależnie od podstawy programowej. Lubię być dorosłym przyjacielem Ucznia, nie tylko “panią od polskiego”

dr Ewa Wiese – wychowawca klasy edukacji wczesnoszkolnej
oraz nauczyciel historii

doktor nauk humanistycznych w zakresie historii. Nauczycielka historii oraz edukacji wczesnoszkolnej.
Ukończyłam studia doktoranckie na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, podyplomowe studia z pedagogiki specjalnej w zakresie edukacji i rehabilitacji osób z niepełnosprawnością intelektualną (oligofrenopedagogiki) oraz edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Odbyłam szereg szkoleń i kursów w tym m.in.:

Kurs Prawa Europejskiego w Centrum Studiów Europejskich na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, Wspomaganie rozwoju dzieci ze specyficznymi trudnościami w nauce, Kurs Trenera umiejętności społecznych TUS SST – Trener TUS SST, EATA TA 101 Certificate, Techniki efektywnego uczenia się, Uczenie przez rysowanie, Budowanie intuicji algorytmicznej z wykorzystaniem gier, Elementy pedagogiki Marii Montessori, Podstawy terapii logopedycznej.

Chętnie wspieram wszelkie inicjatywy dotyczące pomocy dzieciom z niepełnosprawnością intelektualną i ruchową. Czas wolny spędzam czytając książki o tematyce psychologicznej. Lubię jeździć na rowerze.

mgr. inż. Roger Ziomek – nauczyciel matematyki i informatyki

Z zamiłowania meloman, podróżnik i fotograf, od czasu do czasu – naukowiec i programista. Lubi rozwiązywać krzyżówki sam, a zadania (nie tylko matematyczne) – w grupie z uczniami. Może rozmawiać z dziećmi godzinami na tematy poważne i niepoważne, zna swoich uczniów. Zawsze dotrzymuje danego słowa – wszystkich ludzi traktuje równo stosując zasadę wzajemności. Od gier komputerowych woli tradycyjne gry planszowe (warcaby, szachy, Mistrz Logiki) oraz grę na tradycyjnych instrumentach klawiszowych (fortepian, fisharmonia, organy). Dobrze się sprawdza w rodzinie jako kierowca i przewodnik turystyczny po krajach UE.

Mgr inż. Anna Szutarska – Ziętkiewicz – nauczyciel fizyki w Prywatnej Szkole Podstawowej Belward

Jestem absolwentką Politechniki Poznańskiej, kierunku Fizyka Techniczna z dyplomem mgr inż.

Posiadam kwalifikacje pedagogiczne uzyskane w Centrum Doskonalenia Zawodowego Nauczycieli w Poznaniu.

Mam 10 letnie doświadczenie zawodowe w pracy, jako nauczyciel.

Uczyłam praktycznie na wszystkich poziomach edukacji – w gimnazjum, szkole zawodowej, w liceum ogólnokształcącym i technikum.

Wielokrotnie byłam wychowawcą. Wśród dodatkowych kwalifikacji posiadam kurs kierownika wycieczek szkolnych i uprawnienia egzaminatora Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych.

Moją pasją jest takie tłumaczenie moim uczniom, by doskonale i na trwałe zrozumieli tajniki otaczającej nas fizyki.

Moim największym hobby jest obserwowanie i fotografowanie dzikich zwierząt. Moją wielką miłością jest także mój ogród. W wolnym czasie lubię czytać książki oraz oglądać filmy, w których o coś chodzi.

Marta Piasecka nauczyciel języka angielskiego

Pochodzę z serca Kujaw, jednak już od prawie 10 lat związana jestem z Poznaniem.. 😉

Ukończyłam studia I stopnia na kierunku pedagogika, specjalność edukacja elementarna i język angielski oraz studia II stopnia na kierunku pedagogika, specjalność opiekuńczo-wychowawcza i praca z rodziną na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza.

Od 2014 roku pracuję z dziećmi – jestem nauczycielem wychowawcą oraz nauczycielem języka angielskiego w jednym z poznańskich przedszkoli, gdzie pracuję technikami freinetowskimi. Jestem członkinią Polskiego Stowarzyszenia Animatorów Pedagogiki Celestyna Freineta. W Belwardzie prowadzę lekcje języka angielskiego ze wspaniałą klasą II. 😉

Uwielbiam pracę z dziećmi! Nie wyobrażam sobie innej pracy, sprawiającej tyle radości. To uśmiech i zadowolenie dzieci jest największą motywacją!

Dorota Cyganek – nauczycielka języka angielskiego

Mówi się, że należy robić to co się kocha, a nigdy nie będziesz musiał pracować. Zgadzam się z tym stwierdzeniem, ponieważ osobiście doświadczyłam mocy tych słów. Nauczanie to moja życiowa pasja i misja. Uwielbiam to robić.

Z wykształcenia jestem filologiem. Studiowałam etnolingwistykę na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Obecnie studiuje filologię hiszpańską w Wyższej Szkole Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego w Poznaniu.

Podczas 6 letniego pobytu w Wielkiej Brytanii pogłębiłam swoją widzę na temat kultury, historii i obyczajów tam panujących. Ogromną radość sprawiła mi praca z dziećmi z całego Świata w Polskiej Szkole Przedmiotów Ojczystych w Bournemouth. Dzięki temu miejscu na nowo odkryłam w sobie pasję do nauczania.

Jestem zwolenniczką nowych technologii oraz metod aktywizujących, z których korzystam podczas zajęć, aby aktywność uczniów przewyższała aktywność nauczyciela.

W wolnym czasie lubię tworzyć własne materiały, gotować i spędzać czas z rodziną.

Bardzo bogata oferta zajęć w ramach czesnego

Małe klasy gwarancją indywidualnego podejścia do ucznia

Masz pytania ?

Zadzwoń: 697 002 577